Jak wybrać wózek warsztatowy?

Zastanawiasz się jak wybrać wózek warsztatowy, który spełni Twoje oczekiwania? Jak wiele innych produktów tak samo i wózek warsztatowy wydaje się z pozoru prosty do wyboru jednak po chwili przejrzenia pierwszych ofert wózków zaczynamy dostrzegać sporo istotnych różnić. Z tego powodu w pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań.

Potrzebujesz pustej czy pełnej szafki narzędziowej?

Jeżeli posiadamy bardzo dużą ilość narzędzi i naszym głównym celem jest zapanowanie nad nimi i prawidłowe przechowanie to w tej sytuacji najlepszym wyborem będzie pusty wózek warsztatowy. Z drugiej strony możemy potrzebować także narzędzi i wtedy rozwiązaniem naszego problemu jest wózek pełen narzędzi. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że otrzymujemy również wkładki ze specjalnie przygotowanymi miejscami dla każdego narzędzia, dzięki czemu łatwiej zachować ład i porządek.

Wózek narzędziowy dla profesjonalnego warsztatu czy do amatorskich napraw w garażu i domu?

Jest to o tyle ważna kwestia, że od tego najbardziej zależy jakość i wytrzymałość narzędzi, a co za tym idzie również cena. Coraz częściej wózki warsztatowe kupowane są na potrzeby hobbystycznych napraw w garażu co oczywiście sprawia, że nie są one poddawane tak ciężkim próbom jak podczas pracy w profesjonalnym serwisie. Jeżeli jednak wózek ma być wykorzystywany w warsztacie to w tej sytuacji z pewnością nie powinniśmy wybierać najtańszych rozwiązań za kilkaset złotych.

Jeżeli wózek z narzędziami to jakie i ile ich potrzebuje?

Jeżeli już postanowiliśmy kupić wózek z wyposażeniem to trzeba przejść do wyboru konkretnego modelu. W związku z tym określmy jakie narzędzia potrzebujemy, czy są to grzechotki, nasadki i klucze płaskie, czy może również młotki i miary? Możliwości konfiguracji wózków są bardzo szerokie, dlatego warto wnikliwie przejrzeć co znajdziemy w danej szafce. Ilość narzędzi jest oczywiście związana z wielkością wózka, dlatego im więcej narzędzi posiada dany wózek tym zwiększa się ilość szuflad. Wózki o standardowych wymiarach posiadają około 6 – 7 szuflad z czego 2 ostatnie są większe i można w nich bez problemu przechować elektronarzędzia czy klucze pneumatyczne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Z całą pewnością na to czy wózek nie posiada tak zwanych „sztucznych wypełniaczy” czyli 20 czy nawet 500 trytek lub gwoździ, które „nabijają” liczbę elementów, ale nie mają żadnego wpływu faktyczną ilość potrzebnych narzędzi. Dobrze jeśli wózek posiada stalowy blat, bo to zabezpiecza nas przed uszkodzeniami blatu jeżeli położymy coś ciężkiego lub rzucimy kluczem nawet z niewielkiej odległości. W dobrych jakościowo wózkach znajdziemy także gumowe ranty i blokowane kółka dzięki czemu zabezpieczymy się przed niechcianym przemieszczeniem szafki lub zarysowaniem samochodu w warsztacie.